K

AMAN DİKKAT.!! Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşı dolandırıcılığı' açıklaması

AMAN DİKKAT.!! Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşı dolandırıcılığı' açıklaması
Türkiye'de koronavirüs aşısı başlamadan dolandırıcılık söylentileri ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar edilmemesi, bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunun unutulmaması gerektiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda gündeme gelen, Covid-19 aşısı konusunda gelen veya gelebilecek çağrı veya mesajlar hakkında bir açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sizi arayıp ‘Sağlık Bakanlığından arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere; adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin.

Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız! Covid-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K