K

Alpaslan'da muhtar kura ile belirlendi | Kayseri Mahalle Muhtarları Seçimi

Alpaslan'da muhtar kura ile belirlendi | Kayseri Mahalle Muhtarları Seçimi
Kayseri'de çeşitli nedenlerden dolayı boş bulunan 9 mahallede yapılan muhtarlık seçimleri sonuçlandı. 17 bin 917 seçmenin bulunduğu Alpaslan Mahallesi'nde iki muhtar adayının da bin 155 oy alması üzerine mahallenin yeni muhtarı Seçim Kurulunda yapılan kura ile belirlendi.

Melikgazi ilçesinde Alpaslan ve Gökkent, Hacılar ilçesinde Karpuzsekisi, Pınarbaşı ilçesinde Karahalka, Sarıoğlan ilçesinde Kaleköy, Sarız ilçesinde Karapınar ve Oğlakkaya, Yahyalı ilçesinde Çubukharmanı, Yeşilhisar ilçesinde ise Gülbayır mahallesinde seçim yapıldı. 08.30'da başlayan ve 17.00'de sona eren oylama sonucunda muhtarlar belirlendi.

OYLAR EŞİT ÇIKINCA MUHTARI KURA İLE BELİRLENDİ

Alpaslan Mahallesi'nde 6 muhtar adayının yarıştığı seçimde bir önceki dönemi muhtar olan Fatih Çalışkan ile mevcut muhtar Yalçın Sezgin'in bin 155 oy alması üzerine mahallenin yeni muhtarı Seçim Kurulunda yapılan kura ile belirlendi. Kura sonucu Yalçın Sezgin yeniden muhtar seçildi.

MUHTAR SEÇİLEN İSİMLER

Sarız ilçesinin Oğlakkaya Mahallesi'nde Galip Bozdoğan, Karapınar Mahallesi'nde tek aday giren İbrahim Doğan, Yeşilhisar ilçesi Gülbayır Mahallesi'nde Ümit Karaca, Yahyalı Çubukharmanı Mahallesi'nde Duran Şengün, Hacılar Karpuzsekizi Mahallesi'nde Ahmet Bacak, Gökkent Mahallesi'nde Ahmet Bahadır, Pınarbaşı ilçesi Karahalka Mahallesi'nde tek aday olarak seçime giren Sebahattin Aygün, Sarıoğlan ilçesinin Kale Mahallesi'nde Kemal Temizer muhtar seçildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K