Alevler kâğıt fabrikasını küle çevirdi

Alevler kâğıt fabrikasını küle çevirdi
Kayseri'de alevlere teslim olan kağıt fabrikası küle döndü. Geceyi aydınlatan alevleri, çok sayıda itfaiye eri, saatler süren çalışma sonunda söndürebildi.

Yangın, merkez Melikgazi ilçesinde bulunan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İpek Sokak üzerinde faaliyet gösteren kağıt fabrikasında çıktı. Fabrikada sebebi henüz belli olmayan bir nedenle bir anda alevler yükseldi. Yanıcı maddelerin etkisiyle alevler hızlı yayıldı.                                                             

İhbar üzerine yangın bölgesine çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevleri söndürmek için yoğun çaba harcadı. Saatler süren çalışma sonunda alevler kontrol altına alındı. Ölen ya da yaralanan olmazken, yangının boyutları sabah gün yüzüne çıktı. İlk belirlemelere göre 5 milyon lira civarında zarar oluştuğu belirtildi.                                                                             

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sabah yanan fabrikaya gelerek incelemelerde bulundu. Büyükkılıç, fabrika sahiplerine de "geçmiş olsun" dileklerinde bulundu. Yangının çıkış nedeni, itfaiyenin hazırlayacağı raporla netlik kazanacak. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×