Akaryakıt zamlarını böyle protesto etti

Akaryakıt zamlarını böyle protesto etti
Yüksek enflasyon ve döviz kurlarındaki yükselişle birlikte her geçen gün akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Akaryakıta gelen zamlar farklı kişiler tarafından sosyal medyada mizah videolarına konu oluyor. Geçtiğimiz günlerde Kayserili sosyal medya kullanıcısı Bahadır Karaduman’ın çektiği video ise gündem oldu.

1HA mikrofonuna konuşan Karaduman, videonun milyonlar tarafından izlenmesinden memnun olduğunu söyleyerek, “Zaten ben 4 senedir bu şekilde videolar çekiyordum. Bir parkta oturuyorduk önümde scooter vardı. Üstüne sandalye koyup birkaç dakika oturdum. Sonra hareket ettim ve bu çok hoşuma gitti, mutlu oldum. Birkaç dakika bu şekilde gezdikten sonra aklıma bu video içeriği geldi. O gecede akaryakıta zam vardı. Bu yüzden mizah amaçlı zammı ele aldık. Videomuzu çekmiş bulunduk. Çektiğim videoyu milyonlar izledi. Birçok kişiden mesaj geldi. Mutlu etti açıkçası bizi, çok garip bir his” ifadelerini kullandı.

‘BUNU BU ŞEKİLDE DENEMELERİNİ TAVSİYE ETMEM’

Elektrikli scootera katlanır sandalye koymanın riskli olup yaralanma ihtimalinin olduğu uyarısında bulunan Karaduman, “Geri dönüşler iyiydi aslında. Genelde sandalyeyi scootera nasıl sabitlediğimi sordular. Buradan da şöyle bir uyarı yapalım; bunu bu şekilde denemelerini tavsiye etmem. Bu scooterın koltuk aksesuarı var o şekilde kullanabilirler. Bu şekilde deneyip kötü sonuç alanlar oldu. Bu beni üzdü” şeklinde konuştu.                                                                                                                                            

‘ARACIMI GARAJA KOYDUM ÇÜNKÜ ALDIĞIM MAAŞIN NEREDEYSE 3’TE BİRİ YAKITA GİDİYORDU’

Akaryakıt zamları sonrası böyle bir çözüm bulduğunu ve işe artık elektrikli scooterla gidip geldiğini dile getiren sosyal medya kullanıcısı Karaduman, “Gerçekten çok zor bir durumdayız. Önceden yılda bir gelen zamlar artık ayda bir gelir oldu. Aracımı garaja koydum, çünkü aldığım maaşın 3'te 1'i yakıta gidiyordu" dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×