K

Akaryakıt Zamları Kesinleşti

Akaryakıt Zamları Kesinleşti
Akaryakıt grubu ürünlerinden benzin, mazot ve LPG'ye geleceği belirtilen zamlar, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) yaptığı açıklama ile kesinleşti.

Akaryakıta gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 1,02 TL, motorinde 1,06 TL, LPG'de (otogaza) ise 65 kuruş fiyat artışı olacak. Gelen zamlar, bu gece 00.00'dan itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacak. 

EPGİS'ten yapılan zamla ilgili açıklama şu şekilde; "Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 25/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 1,02 Motorinde 1,06 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." EPGİS benzer bir açıklamayı 65 kuruş artan LPG zammı için yaptı.

Son zamlarla birlikte benzinin litresi 9,74 TL'ye, motorinin litresi 9,83'e ve LPG'nin litresi 8,05 liraya çıkacak. Serbest piyasa koşulları kapsamında akaryakıt fiyatları, petrol istasyonlarına ve dağım şirketlerine göre küçük çapta değişiklikler gösterebilir. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K