K

AK Parti'ye geçen belediye başkanına eski partisinden cevap

AK Parti'ye geçen belediye başkanına eski partisinden cevap
İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, AK Parti’ye geçen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile ilgili olarak konuştu. Ataman, “Bu asil millet, milletin iradesini yok sayanlara en ağır şekilde cevap verecektir” dedi.

31 Mart seçimlerinde Kayseri'nin İncesu ilçesinde İyi Parti'den belediye başkanı seçilen Mustafa İlmek ve bazı belediye meclis üyeleri, AK Parti'ye geçmişti. İlmek ile birlikte İYİ Partili belediye meclis üyeleri için AK Parti İl Başkanlığı'nda rozet takma töreni düzenlenmişti. 

İYİ Parti Kayseri Teşkilat Başkanı Sebati Ataman, partilerinden istifa ederek AK Partiye geçen başkan ve meclis üyeleri hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi; "Siyasetin her gün daha fazla kirlendiği ülkemizde, seçimle, milli iradenin oyları ile kaybetmeyi içine sindiremeyen iktidar, en hafif tabir ile siyasi ahlak ve etikten yoksun, baskı, tehdit ve teklifler ile kaybetmenin ve yok olma sürecinin acısını hafifletecek, güç kaybetmiyoruz havası oluşturacak oyunlarına devam etmektedir. Kendilerini inanan olarak nitelendirenler unutmasın ki, Allah’ın huzuruna kul hakkı ile çıkmanın çok ağır bir vebali vardır. Çünkü böyle bir günahın Allah tarafından bağışlanması, hak sahibinin affetmesi şartına bağlanmıştır. Millet İttifakı İncesu belediye başkanı adayı olan ve İyi Parti’den İncesu belediye başkanı seçilen Mustafa İlmek, aldığı kara ile AKP saflarına katıldığını açıklamıştır."

İlmek unutmasın ki!

İYİ Parti Kayseri Teşkilat Başkanı Sebati Ataman, parti değiştiren İlmek'e, kendisine inanan ve seçimi kazanması için gece gündüz çalışan ve bulunduğu makama taşıyan İncesulu İyi Parti ve CHP’li 8 bin 213 seçmenin hakkını helal etmediğini söyledi. Ataman, "İlmek’e sorarım bu vebalin altında huzur içerisinde hayatına nasıl devam edecektir. İlmek, halka daha rahat hizmet edebilmek adına böyle bir kara aldığını açıklama gibi bir bahanenin altına sığınmaya kalkmasın. Hizmet etmek için maddi sıkıntıları bahane edecek ise, 700 bin liralık makam aracını niye almıştır. İnsanların çocuklarına bırakacağı en önemli miras şerefli bir yaşam ve soyadıdır. Haksızlıklar ile dimdik durarak mücadele etmektir. Omurgalı bir duruştur. Haksızlıklar karşısında eğilen dik duramayan, onurunu da kaybeder. Unutulmasın ki, milletin iradesini yok sayanlara, bu asil millet, 31 Mart seçimlerinde ve tekrarlanan İstanbul seçimlerinde olduğu gibi en ağır şekilde cevabını verecektir. Tükenmişlik sendromu içerisine giren ve her geçen gün kan kaybeden iktidar bu tür pansuman tedavileri ile ömrünü uzatmaya çalışacağını zannediyor ise, bilmelidir ki ‘Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor’ türkümüzün sözlerinde olduğu gibi yolun sonuna gelmiştir.” diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K