K

AK Parti'de Kayserili iki isme önemli görev

AK Parti'de Kayserili iki isme önemli görev
AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara'da yapıldı. Yeniden Genel Başkan seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) eski ekibini korudu. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini korurken Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş grup başkanvekili oldu.

AKP Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) yeni üyeleri atandı. Erdoğan, Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş'u Genel Başkanvekili olarak belirledi. Listeye Kayseri'den de iki isim girdi. 

Genel Başkan Yardımcıları ise Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Efkan Ala, Jülide Sarıeroğlu, Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz, Mustafa Şen, Leyla Şahin Usta, Ömer İleri, Çiğdem Karaaslan, Fatih Şahin ve Ömer Çelik oldu.

Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı yerini korurken, Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş yeni Grup Başkanvekilleri oldu. Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan da yeniden aynı görevi getirildi. Grup Başkanvekili iken hiçbir listede kendine yer bulamayan Mehmet Muş'un ise bakan olabileceği belirtiliyor. Fatma Betül Sayan Kaya, Ahmet Büyükgümüş, Lütfiye Selva Çam, MYK’da görev verilmeyen isimler oldu.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K