K

AK Parti ilk il kongresini Erdoğan'ın da katılımıyla Kayseri’de yapacak

AK Parti ilk il kongresini Erdoğan'ın da katılımıyla Kayseri’de yapacak
AK Parti’nin Türkiye genelinde yapılacak il kongrelerinin ilki 24 Ekim Cumartesi günü Kayseri’de gerçekleşecek. Hava koşullarına göre stadyum ya da Kadir Has Kültür Merkezi'nde yapılması planlanan kongreye, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

AK Parti Kayseri 7. Olağan Kongresi ile ilgili İl Başkanı Şaban Çopuroğlu bir açıklama yaptı. İlk kongrenin Kayseri’de yapılmasının Kayseri’nin Ankara’daki ağırlığını gösterdiğini belirten Çopuroğlu, "Bu kongre bizim için önemli çünkü Türkiye’de ilk olması ve Kayseri’den başlanması, Kayseri’nin Ankara’daki ağırlığını gösteriyor olsa gerek." dedi.

Kayseri'de partinin ilçe kongrelerinin tamamlandığını belirten Çopuroğlu, Kayseri'de güzel bir atmosfer olduğunu ve bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sıklıkla vurguladığını anımsattı. Çopuroğlu, "Patritimizin kongrelerinin özellikle Kayseri’den başlayacak olması, bizleri ciddi manada gururlandırdı ve sevindirdi. İnşallah şehrimiz ve partimiz için hayırlı olur diye dua ediyoruz” dedi.

Kongre stadyumda olabilir

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kongrenin nerede yapılacağına dair de şu bilgileri paylaştı; “Kongre için hava şartları müsait olursa şehir stadyumunda yapmayı planlıyoruz. Tabi o gün hava tahminleri var ama o güne yaklaştıkça daha doğru tahminler ortaya çıkacak. İlerleyen günlerde genel merkezimizin talimatları çerçevesinde uygun görürlerse böyle yapılması planlanıyor. Kapalı bir yer olursa da Kadir Has Kongre Merkezi küçük ama fiziki mekan ve şartlardan dolayı orada yapma ihtimalimiz var.” diye konuştu.

Kongrede pandemi tedbirleri

Şaban Çopuroğlu, kongreye çok fazla vatandaşın katılmasını istediklerini ancak pandemi sürecinde bunun pek mümkün olmayabileceğini söyledi. Sosyal mesafeye dikkat çeken Çopuroğlu, "Binlerce insanın olduğu bir atmosferde bunu çok fazla temin etme şansımız yok ama makul ölçülerde şehir stadında muhtemelen tribünlerde vatandaşların olduğu, konuşmacıların da sahada olduğu bir atmosferde yapmayı planlıyoruz. İnsanları sahaya indirdiğimiz zaman, o mesafeyi kontrol edememe ihtimali beliriyor. Tribünlerde vatandaşlarımızın rahatlıkla seyredebileceği bir atmosfer ön görüyoruz." diye konuştu. 

GÖNDER

  AK Parti ilk il kongresini Erdoğan'ın da katılımıyla Kayseri’de yapacak yorumlar

 • Burak Karademir
  Nerede yapılacağı belli oldu mu
 • Burak Karademir
  Nerede yapılacağı belli oldu mu
 • Burak Karademir
  Nerede yapılacağı belli oldu mu
 • Burak
  Seyirci alınabilecek mi
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K