K

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, aday olup olmayacağını açıkladı

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, aday olup olmayacağını açıkladı
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yapılacak olan il ve ilçe kongreleri ile ilgili bilgi verdi. İlçe kongrelerinin Türkiye genelinde 22 Şubat'ta başlayacağını ardından il kongrelerinin yapılacağını vurgulayan Başkan Çopuroğlu aday olup olmayacağı sorusunu da cevapladı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ile birlikte Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basının demokratik toplumlarda dördüncü güç olduğunu ve sorunlarının takipçisi olacağını kaydeden Milletvekili Hülya Nergis; "Basın, dünyanın dördüncü gücü. Demokratik, şeffaf toplumların olmazsa olmazı basındır. Kayseri’de de 15 civarında gazetemiz, 25 civarında internet sitemiz, 11 kadar televizyonumuz var. Ciddi anlamda bu sektörde çalışan çok fazla insanımız var. Ciddi bir istihdam oluşturuyorsunuz, ciddi bir çalışma ortaya koyuyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum. Tabi ayrıca bize iletilen bazı talepler var, özellikle basın sektöründe KDV’nin indirilmesiyle alakalı. Bunları ilgili birimlere ileteceğiz, takipçisi olacağız. Sahip çıkmaya gayret edeceğiz. Malum ülke gündemi, dünya gündemi yoğun." şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise geçtiğimiz hafta katıldıkları grup toplantısında 17 ilçenin 17'sinin de alınması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memnuniyetini gördüklerini ifade ederek; “Kayseri’de geçtiğimiz hafta bugün itibariyle 17 belediyemizin 17’sinin ittifaka geçmesini taçlandırmış olduk. Türkiye’de ilk geçen belediye başkanı olması sıfatıyla da Kayseri’nin adını gündeme taşıma fırsatımız oldu. Bu manada cumhurbaşkanımızın memnuniyetini görmüş olduk." diye konuştu.

İl ve ilçe kongreleri hakkında da bilgiler veren Çopuroğlu; "Kısmet olursa 22 Şubat’ta başlayacak olan bir kongre sürecimiz var. Tabi süreç Türkiye genelinde 22 Şubat’ta başlıyor, Kayseri’de belki biraz daha geç başlayabilir. Hesaplarımıza göre Mart’ın ikinci yarısından itibaren ilçe kongre süreçlerimiz başlayacak. Tahmin ediyorum bir aksilik olmazsa 20 gün zarfında bitirmeyi planlıyoruz. Amacımız, Ramazan ayına gelmeden önce tüm ilçe kongrelerini bitirip Ramazanı Şerif’ten sonra da il kongresine odaklanmak. Şimdiye kadar birlik ve beraberlik içerisinde geldik. İnşallah bundan sonraki süreci de bu formatta devam ettireceğiz. Üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz" dedi.

Şaban Çopuroğlu aday olacak mı?

Basın mensuplarının 'tekrar aday olacak mısınız' sorusuna; 'değilim' diyerek cevap veren Başkan Çopuroğlu; "Görevimi tamamladığımı düşünüyorum. Elhamdülillah ‘17 belediyenin 17’sini alacağız’ dedik, Allah da nasip etti. 17 belediyenin 17’sini aldık. Dolayısıyla misyonumu tamamladığım kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×