Aile boyu şampiyonlar (Video...)

Aile boyu şampiyonlar (Video...)
KAYSERİHABER38.COM | ÖZEL Kayseri'de şampiyon kickboxcu lise öğrencisi, Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek. Eski sporcu olan baba Cuma Erdoğdu'nun teşvikiyle spora başlayan Efe Rahim Erdoğdu'nun ablası da dövüş sporlarında şampiyonlukları bulunuyor.

Kayseri Okullararası Kickbox Yıldızlar Gençler İl Seçmeleri 21-22 Aralık tarihlerinde yapıldı. Atatürk Spor Salonu'nda yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda 15 yaşındaki Efe Rahim Erdoğdu, 84 kiloda takiplerini yenerek Kayseri Kickbox Şampiyonu oldu. Aydınlıkevler Anadolu Lisesi öğrencisi olan Erdoğdu, 22 Ocak 2024 tarihinde Antalya'da yapılacak Türkiye Kickbox Şampiyonası'nda mücadele edecek.

BABA TEŞVİKİYLE ŞAMPİYONLUĞA

Sakatlığı nedeniyle sporu bırakmak zorunda kalan baba Cuma Erdoğdu'nun teşvikiyle dövüş sporlarına başlayan Efe Rahim Erdoğdu, il ve Türkiye geneli müsabakalarda da çok sayıda madalya kazandı.

ABLA BERRA DA ŞAMPİYON

Ailede abla Berra Erdoğdu da, aynı spor dallarıyla ilgileniyor. Wushu'da Kayseri Şampiyonu olan Berra, İstanbul'daki Avrupa Şampiyonası Turnuvasında rakibi çıkmadığı için verilecek hükmen Avrupa Şampiyonluğu'nu turnuvaya gitmeyerek geri çevirmişti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×