K

Ahırdan Zumbaya

Ahırdan Zumbaya
Kayseri'de 67 yaşındaki Nazzik teyze, şalvarı, başında tülbenti ve ayağında mest gibi kültürel kıyafetleriyle zumba yapıyor. Evinde süt sağan, Kuran'ı Kerim okuyan Nazzik Ateş, boş vakitlerinde spor yaptığını söyledi.

Develi'ye 47 kilometre uzaklıktaki Şıhlı mahallesinde yaşayan Nazzik Ateş, ilerleyen yaşına rağmen boş vakitlerini Kuran okuyarak ve spor yaparak geçiriyor.

Yöresel kıyafetleriyle spor salonuna giden ve eğitmen Şeyma Yalçın nezaretinde  zumba yapan 67 yaşındaki Nazzik Ateş, neşeli tavırlarıyla da görenlerin ilgi odağı haline geldi.                                                            

Bir gününü anlatan Ateş, "Sabahları kalkar abdest alır namazımı kılarım. Ev işlerine bakarım, temizlik ve yemek işlerini hallederim. Ahıra gidip ineği sağdıktan sonra dağa sürüyorum, akşama doğru inek geri geldiğinde yemini, samanını veriyorum. Boş kaldığım zamanlarda Kur'an-ı Kerim okuyorum. Develi'ye de gittiğim zaman spor salonuna gidiyorum. Sporu çok severim ve sağlık için yaparım. Kızım ve yeğenlerim Develi'de spor salonuna gidiyorlar, ben de onların yanına gidip spor yapıyorum" ifadelerini kullandı.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K