K

AGÜ'nün yeni rektörü belli oldu

AGÜ'nün yeni rektörü belli oldu
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Kayseri'de kurulan Abdullah Gül Üniveritesi'nin (AGÜ) yeni rektörü belli oldu. AGÜ rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cengiz Yılmaz kimdir?

Cumhurbaşkanlığı kararıyla, Kayseri'de bulunan AGÜ rektörlüğüne atama yapıldı. Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'ndan boşalan rektörlük koltuğuna Prof. Dr. Cengiz Yılmaz'ın getinildiği duyuruldu. 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü'ne 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'inci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cengiz Yılmaz'ın atandığı bildirildi. Peki Cengiz Yılmaz kimdir?

PROF. DR. CENGİZ YILMAZ KİMDİR?

Cengiz Yılmaz, 1991 senesinde Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Texas Tech Üniversitesi’nde Pazarlama alanında MBA (1995) ve Ph.D. (1999) derecelerini aldıktan sonra ABD ve Türkiye’de çeşitli üniversitelerde Pazarlama, Rekabet Stratejileri ve İleri Araştırma Teknikleri konularında eğitim verdi.

Daha sonra akademik kariyerine Türkiye'de devam eden Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, 1999-2001 yılları arasında Gebze Teknik Üniversitesinde, 2002-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde öğretim üyeliği yaptı. 2010 yılından bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü kadrosunda çalışmakta ve halen görevli olarak Abdullah Gül Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanlığını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K