K

Ağırnas'ta, Mimar Sinan’a Yakışır Düzenleme

Ağırnas'ta, Mimar Sinan’a Yakışır Düzenleme
Kayseri’de Ağırnas Mahallesi’nde alt ve üst yapı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, burasının Mimar Sinan'ın doğduğu yer olduğunu anımsatarak çalışmaların hassasiyetle sürdüğünü kaydetti.

Melikgazi Belediyesi, ilçeye bağlı Ağırnas Mahallesi’nde yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışması başlattı. Ekiplerin hummalı çalışması kış bastırmadan hummalı şekilde sürüyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, mahallede yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi ve ilgililerden bilgi aldı. Daha sonra açıklama yapan Palancıoğlu, burasının Mimar Sinan’ın doğduğu yer olduğunu belirterek birçok tarihi eseri barındıran mahallede çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü vurguladı.

Gelin son aşamayı da anlatan Palancıoğlu, “Ağırnas Mahallesinde yaklaşık 3 kilometrelik yolun asfaltlanması çalışmasını inceliyoruz. Altyapı çalışmasını bitirdik ve asfaltlanmaya geçtik. Burada sadece asfalt çalışması yapmadık. Bu alanda tarihi eser restorasyonu anlamında da sokak sağlıklaştırma düzenlemesini de bitirdik. Mimar Sinan'ın doğduğu yer olması nedeniyle, tarih dolu bu güzel mahallemizde çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Böylece Ağırnas yeni bir çehreye kavuşacak.” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K