Afrin gazisinin babası iş istiyor

Afrin gazisinin babası iş istiyor
Afrin’de düzenlenen Zeytindalı Harekatı sırasında gazi olan Kayserili Uzman Çavuş İsmail Şahin’in babası Mehmet Şahin, çalışabileceği bir iş istiyor. Şahin'in, oğlunun yaralandığını öğrenince kalp krizi geçirdiği ve buna bağlı tedavi sonrası işsiz kaldığı da öğrenildi.

2018 yılının Şubat ayında Afrin’de düzenlenen Zeytindalı Harekatında, güvenlik noktası 6. bölgede Uzman Çavuş olarak görev yapan İsmail Şahin, havan saldırısında ayağına şarapnel parçası saplanması sonucu gazi oldu. Oğlunun yaralandığı haberini alarak Ankara’ya gitmek üzere olan Mehmet Şahin de terminalde kalp krizi geçirerek 4 gün yoğun bakımda kaldı. Yüzde 65 görme engeli olan Şahin, ana damarlarından geçirdiği ameliyat sonrası çalışamaz hale gelince işinden ayrılmak zorunda kaldı.

Gazi oğlunun tedavinini halen devam ettiğini belirten baba Mehmet Şahin, oğlunun 2015 ve 2016’da da gazi olduğunu anlattı. "Allah devletimize zeval vermesin." diye dua eden Şahin, "Valiliğimiz, belediyemiz ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz imkanlar dahilinde bizimle hep ilgilendiler. Hiç boş çevirmediler. Fakat bu destek bir yerde yetersiz kalıyor" dedi.

Geçinmek için çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Mehmet Şahin, tek böbreği olan 19 yaşındaki kızı ve kendisi için iş istedi. Bir yıldır iş bulamadığını anlatan gazi babası Mehmet Şahin, "Kirada oturuyoruz. Evimin geçimini sağlamak için çalışmaya mecburum. Desteklerle geçinemiyoruz ve 19 yaşımdaki kızımla kendime iş bakıyorum. 1 yıldır arıyorum ve yapabileceğimiz bir iş bulamadık. Ben yüzde 65 görme engelliyim. Şu an ana damarımda stent var ama her şeye rağmen geçinebilmek için çalışmak zorundayım" diye konuştu. 

"Malulen emeklilik maaşı krediye gidiyor"

Yüzde 65 görme kaybından dolayı malulen emekli olduğunu da anlatan Mehmet Şahin, bu paranın kredi borçları için kesildiğini aktardı.

Gazi Babası Mehmet Şahin, "Kızım şu an sağlıklı şekilde yaşıyor ama geçmişte olan bir rahatsızlığı yüzünden operasyon geçirdi ve tek böbreği ile yaşıyor. İş bulamamasının sebebi de her ortamda çalışamaması. Sağlıklı temiz ve güç gerektirmeyen bir iş istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Video

https://www.youtube.com/watch?v=4ozAmGTVpug&t=11s
GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K