K

Acı haberler peş peşe geldi: 11 kişi öldü

Acı haberler peş peşe geldi: 11 kişi öldü
Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte serinlemek isteyen çok sayıda kişi deniz ve göl ve su kaynaklarına akın etti. Acı haberler de peş peşe geldi. Türkiye genelinde bir günde 11 kişi boğularak can verdi. Suda kaybolan 1 kişinin ise aranmasına devam ediliyor.

Amasya'nın Suluova ilçesinden aynı aileden 5 kişi boğularak hayatını kaybetti. Derinöz Baraj göletine düşen Levent Cenik'i (3) kurtarmak için ablası Havvanur (9), babaanne Sultan (50), oğlu Emrullah Cenik (19) ve kızı Elif Semiz, (28) suya girdikten sonra gözden kayboldu.

Bölgeye gelen dalgıçların çalışması sonucu 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Olayı haber alınca bölgeye gelen aile yakınları, cenazelerin sudan çıkarılması sırasında gözyaşlarına boğuldu. Cesetler otopsi için hastane morguna kaldırıldı.                                                                                                            

Gün içinde Kocaeli, Trabzon, Şanlıurfa, Samsun, Çankırı ve İstanbul illerinden de art arda boğulma haberleri geldi. Bu illerdeki ölümlerle birlikte bir günde boğulma sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 11 olarak kayıtlara geçti. Aynı günde suda kaybolan 1 kişinin ise aranmasına devam ediliyor. 

Yetkililer uyardı

Bu arada yetkililer, aileleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle yaz aylarında boğulma ve benzer suya kapılma olaylarının arttığına dikkat çeken yetkililer, çocuk ve yüzme bilmeyenlerin debisi yüksek su kenarlarından uzak durmaları gerektiğini dile getirdi.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K