K

Acı haber bu kez Pençe Harekat bölgesinden...

Acı haber bu kez Pençe Harekat bölgesinden...
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe Harekatı'nda, teröristlerce açılan ateş sonucu Sözleşmeli Piyade Er Ömer Faruk Erdem şehit oldu. 23 yaşındaki şehidin anne ve babasının daha önce öldüğü, 4 kardeşiyle birlikte babaannelerinin yanında yaşadıkları öğrenildi.

Acı haberi, Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Bakanlıktan paylaşılan bilgiye göre; bugün saat 04.00 sıralarında terör örgütü PKK mensuplarının açtığı taciz ateşi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Ömer Faruk Erdem yaralandı. Erdem, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Erdem'in Konya'nın Akşehir ilçesi Adsız Mahallesindeki evine acı haber ilçe protokolü tarafından verildi. Ilgın kaymakamı ve Akşehir Kaymakam Vekili Aytekin Yılmaz, Akşehir Garnizon Komutanı Akbay Tolga Yuvalı ve Akşehir Belediye Bakanı Salih Akkaya tarafından verilen şehit haberinin ardından yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit haberi sonrası vatandaşlar şehidin evinin önüne gelirken, Akşehir Belediyesi ekipleri de sokak ve şehidin evini bayraklarla donattı. 

ANNE ve BABASI VEFAT ETMİŞ, BABAANNESİYLE KALIYORMUŞ

Şehit Er Ömer Faruk Erdem'in babası Metin ve annesi Nesibe Erdem'in vefat ettiği, Şehit Erdem'in babaannesi Döndü Erdem ile yaşadığı ve Tuğba, Navruz, Sevgi ve Fadime isminde 4 kardeşinin bulunduğu öğrenildi. 1998 doğumlu olan Şehit Er Ömer Faruk Erdem'in 1 yıldır görev yaptığı ve ilk görev yerinin Şırnak Gülyazı olduğu bilgisine ulaşıldı. Şehidin 10 gün önce de Adsız'daki evine izne geldiği öğrenildi. 

Şehit Ömer Faruk Erdem'in cenaze namazı, 13 Eylül Pazartesi günü Akşehir Nasrettin Hoca Meydanı'nda öğle namazının ardından kılınacak. Şehit Erdem, Akşehir Şehitliği'nde toprağa verilecek.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K