K

9 ay önce atanmıştı, merkeze alındı

9 ay önce atanmıştı, merkeze alındı
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğünde şok gelişme,.. Yaklaşık 9 ay önce Kayseri milli eğitim müdürlüğü görevine ikinci defa atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, bakanlık kararıyla görevden el çektirilerek merkeze alındı.

Milli Eğitim Bakanı değişikliğinin ardından illerde de görev değişiklikleri devam ediyor. Bakanlığın son kararıyarıyla Kayseri'nin de aralarında olduğu Ankara, İzmir, Kahramanmaraş ve Ağrı il müdürleri görevinden alındı.

Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 27 Kasım 2020'de Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine ikinci defa getirilmişti. Yaklaşık 9 ay görevde kalan Çandıroğlu, okulların açılmasına sayılı günler kala MEB kararıyla merkeze çekildi. Çandıroğlu'nun yerine ise şimdilik bir atama yapılmadı.

BİLAL YILMAZ ÇANDIROĞLU KİMDİR?

1968 yılında Kayseri'de doğan Bilal Yılmaz Çandıroğlu ilk ve orta öğretimini burada gördü. 1996 yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 1996-2010 yılları arasında Türkiye'nin değişik illerinde öğretmen, müdür vekilliği ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2010-2016 yılları arasında da sırasıyla Osmaniye Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Çandıroğlu, 2016 Yılı Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine atandı. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 08 Şubat 2017 tarihinde başlayan ve Aralık 2018'e kadar görevini sürdüren Çandıroğlu 23/05/2019 tarihinde ise Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi. Son görevlendirmeyle Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tekrar atanan Çandıroğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K