3,6 bin litre sahte zirai ilaç ele geçirildi: Yakalanan 6 kişi de serbest

3,6 bin litre sahte zirai ilaç ele geçirildi: Yakalanan 6 kişi de serbest
Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde polis ekiplerince 3 bin 602 litre sahte zirai ilaç ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişi de serbest bırakıldı.

Yeşilhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kaçak zirai ilaç temininin ve satışının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda; ilçe merkezine sahte zirai ilaç getirileceği ve piyasa sürüleceği bilgisi alınması üzerine operasyon yapıldı.

Toplanan istihbari bilgiler doğrultusunda belirlenen adreslere baskın yapıldı. Operasyonda farklı markalarda sahte olduğu değerlendirilen 3 bin 602,5 litre zirai ilaç ele geçirildi. Olayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliden 3'ü işlemlerinin ardından Polis Merkezi Amirliğinden serbes bırakıldı. Diğer 3 şüpheli ise mevcutlu olarak sevk edildikleri Yeşilhisar Sulh Ceza Hakimliği tarafından haklarında verilen 'adli kontrol' kararı gereğince serbest bırakıldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetlerin, yine halkın desteği ile daha kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirileceği bildirildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×