K

1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik halatları Kayseri'den

1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik halatları Kayseri'den
İnşaatı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik halatları Kayseri'de üretildi. Erciyes Anadolu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Erciyes Çelik Halat Fabrikası'Nda üretilen halatlar, kedi yolu CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, 1915 Çanakkale Köprüsü paylaşımı ile dikkat çekti.

1915 Çanakkale Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolu büyük oranda tamamlandı. Avrupa ve Asya kıtaları, Lapseki'den Gelibolu yakasına kadar uzanan kedi yolu ile birbirine bağlanınca, Çanakkale Köprüsü silüeti de iyice belirdi.

Köprü'nün çelik halatlarını üreten Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 1915 Çanakkale Köprüsünde kılavuz halat olarak holding bünyesindeki şirket olan Erciyes Çelik Halat’ın 30 mm 6*25 çelik özlü halatının kullanıldığını belirten Ertekin, yerli ve milli sanayi vurgusu yaptı.

Daha önce de “Gururluyuz” paylaşımında bulunan Ertekin bu kez de, “Bazı projeler vardır, şanlı bir neslin tarihini taçlandırır. Kedi yolu tamamlanan ve tüm ihtişamı ile ortaya çıkan 1915 Çanakkale Köprüsü inancın zaferidir” ifadelerini kullandı. 

 

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K