K

16 ay aradan sonra yeniden açıldı

16 ay aradan sonra yeniden açıldı
Talas Belediyesi tarafından "Harman Meydanında Tarihe Yolculuk" sloganıyla başlatılan ve her ayın 2. pazar günü düzenlenen Antik Pazar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle verilen 16 aylık aranın ardından bugün yeniden açıldı.

Talas Antika Pazarı'nda, eski tarım aletlerinden, sanatsal ürünlere, çeşitli koleksiyon parçalarından ev eşyalarına kadar birçok ürün yer aldı. Pazara sıcak havaya rağmen yine ilgi yoğun oldu. 

Pazarı gezen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, antikacılar ve pazara gelen vatandaşlarla sohbet etti. Antika Pazarıyla ilgili açıklama yapan Yalçın, burasının antikacılarla koleksiyonerleri buluşturduğunu söyledi. Eşyanın anısı ve hafızasının olduğunu vurgulayan Yayçın, antikanın ayrı bir tutku olduğuna işaret etti.                                                                                                                                                      

50'NİN ÜZERİNDE ANTİKACI BU PAZARDA

Kayseri'den ve başka şehirlerden 50'nin üzerinde antikacının bu pazarda olduğunu belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, şunları kaydetti: "Talas Belediyesi'nin kültür işleri çalışması kapsamında pazarı kurmuştuk. Her ayın ikinci pazar günü başlayıp 6 ay devam edebilmiştik. Daha sonra pandemi çıkınca 16 ay süreyle ara vermek durumunda kalmıştık. Şehrimizden ve il dışından 50'nin üzerinde antikacı bugün burada bulunuyor. Tespihten gramofona, çeşitli el aletlerinden tarım aletlerine her şey var. Herkesi buraya bu güzelliği yaşamaya davet ediyorum."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K