K

100 Yıl Sonra Temsili Diploma Töreni

100 Yıl Sonra Temsili Diploma Töreni
Kayseri’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Sakarya Meydan Muharebesine katılarak şehadet şerbeti içen ve bu nedenle mezun olamayan öğrenciler anıldı. Anma etkinliğinde şehit öğrenciler adına düzenlenmiş diplomalar temsili olarak lisenin şimdiki öğrencilerine takdim edildi.

Sakarya Meydan Muharebesi'ne vatanın müdafaası için giden öğrencilerin tamamının şehit düşmesi nedeniyle o dönem mezun veremeyen Taş Mektep yani günümüzde Kayseri Lisesi öğrencilerinin diplomaları, 100 yıl sonra temsili olarak lise öğrencilerine takdim edildi.

Taş Mektep Derneği ve Melikgazi Belediyesi Öncülüğünde düzenlenen program Melikgazi Belediyesi Kültür Müdürlüğü Salonun gerçekleşti. Programda konuşan Taş Mektep Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu, “Lise tarihinde şimdiye kadar kimseye şehitlerin diplomaları verilmedi. Mezun olamayan 10 şehidin diplomasının 10 öğrenciye veriyoruz. Şehitlerin isimlerini tespit ederek, o döneme ait diplomaların aslını yapmaya dikkat ettik.” dedi.                                                                                                                                           

Melikgazi Belediyesi ve Taş Mektep Derneği öncülüğünde düzenlenen programa Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Taş Mektep Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Savruk, emekli öğretmenler, Taş Mektep mezunları, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K