10 yıldır sergilenmeyen çocuk mumyaları tekrar sergide

10 yıldır sergilenmeyen çocuk mumyaları tekrar sergide
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri’de kazı çalışmaları sonucu bulunarak Uluslararası Müzeler Günü’ne özel olarak hazırlanan ve uzun yıllardır sergilenmesi planlanan 2 çocuk mumyası, Kayseri Arkeoloji Müzesinde yeniden sergisi yapılacak.

Yaklaşık 10 yıldır sergilenemeyen çocuk mumyalarının bu dönem sergileneceğini belirten Arkeoloji Müze Müdürü Gökhan Yıldız, “1946 yılından beri tüm dünyada kutlanan 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü kapsamında bir hafta boyunca farklı etkinlikler ile ziyaretçilerimizin hizmetine hazırlanmış durumda.

Büyükşehir belediyemizin destekleriyle birlikte bu hafta kapsamında ziyaretçiler Yamula Fosil Lokaliteleri kazısında bulunan 7 buçuk milyon yıllık hayvan faunasına ilişkin farklı örnekleri görebilecekler. Aynı zamanda bu hafta kapsamında özel olarak hazırlamış olduğumuz ve uzun yıllardır farklı bir şekilde hizmet veren sikke vitrinlerimizin daha modern tarzda dizayn edilmesi ve yeni sikkelerle birlikte desteklenerek hazırlanmış olması önemli. 

Yine müzemize gelen ziyaretçilerimizin 10 yıldır istifade edemediği 2 adet çocuk mumyamız da bu dönemle beraber sergilenmeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×