YAŞAM BİÇİMİ VÜCUDU DA ŞEKİLLENDİRİYOR

23 Temmuz 2017 Pazar, 04:04

Durağan yaşam şekli ve düzensiz beslenme, gün geçtikçe kilo aldırarak insan vücudunu şekillendiriyor. Vücuttaki yağlanma ve şekil bozuklukları kişi psikolojisini olumsuz etkilerken şekil bozukluklarının basit tıbbi müdahaleyle giderilebildiği belirtildi.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Mehmet Gökhan Şahin, kış aylarında geniş elbiselerle saklanabilen bölgesel kiloların, ince kıyafetler giyilmesiyle sorun haline geldiğini söyledi. Şahin, hazır gıdalar nedeniyle değişen beslenme alışkanlıkları, öğün saatlerinin düzensiz olması, televizyon karşısında atıştırma ve durağan yaşam nedenleriyle ortaya çıkan hareketsizliğin kilo sebeplerinden olduğunu kaydetti. Hamilelik döneminde alınan kiloların da vücutta şekil bozuklukları oluşturduğunu belirten Şahin, “Vücutlarındaki şekilsel bozukluklardan şikayet edenlerin sayıları yaz aylarında artış göstermektedir. Bu dönemde hem kadınlar hem de erkekler için estetik müdahaleler yaşam kalitesini arttırmaktadır.” dedi.

DİĞER SAĞLIK SORUNLARI İYİ ARAŞTIRILMALI

Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlardan kurtulamayanların doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Gökhan Şahin, genetik faktörler ve hormonal değişimlere bağlı metabolizmanın yavaşlaması sonucu ortaya çıkan bölgesel yağ dokusundaki fazlalıkların basit tıbbi müdahalelerle alınabileceğini söyledi. Şahin, “Bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişilerin varsa diğer sağlık sorunları iyi araştırılmalıdır. Tetkiklerin ardından hasta uygun ise cerrahi operasyon önerilebilmektedir.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz