SEÇİLİRSE “KAYSERİ MUTFAĞI KÜLTÜR SARAYI” KURACAK

08 Ocak 2018 Pazartesi, 16:59

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkan adayı işadamı Altan Aydemir, seçilmesi halinde Kayseri lezzetlerinin tanıtılacağı ‘Kayseri Mutfağı Kültür Sarayı’ kuracaklarını söyledi.

Kayseri Lokantacılar ve Patacılar Odası’nda genel kurul heyecanı yaşanıyor. Mevcut Başkan Hayrettin Köse’den sonra Köşk Restoran Sahibi İşadamı Altan Aydemir de, düzenlediği basın toplantısıyla başkan adaylığını açıkladı. 40 yıldır lokantacılık sektöründe faaliyet gösterdiğin belirten Aydemir, Kayseri mutfağının marka olmasına katkı sağlamakla ve sektörün sorunlarının  giderilmesi amacıyla aday olduğunu söyledi. ‘Güçlü yarınlar için değişim zamanı‘ sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Aydemir, seçilmesi halinde yapacaklarını da sıraladı.

YAPMAK İSTEDİĞİMİZ PROJELER

Kayseri mutfağının dünya ölçeğinde marka olmasını sağlamak istediklerini kaydeden Altan Aydemir, “Bu amaçla yerel yöneticilerle işbirliği içerisinde olacağız. İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin lezzetlerimizi tatmasını sağlamak ve bu yolla tanıtım ağımızı genişletmek amacıyla Kayseri Mutfağı Kültür Sarayı’nı kuracağız. Ayrıca sektörümüzde çalışmak isteyen kardeşlerimiz ile işverenlerimizi bir araya getirecek profesyonel iletişim kanalları kuracağız. Turizm şehri olmamız hasebiyle personellerimizin uluslararası düzeyde hizmet sunabilmeleri adına akademisyen destekli eğitimler ve çalıştaylar düzenleyeceğiz. Sağlıksız koşullarda hizmet veren merdiven altı ruhsatsız işletmelerle diyalog kurarak gerekli düzenlemeleri yaptırmak. Lokantacılar ve Pastacılar Odası‘nın kalite, hijyen, sağlık ve gramaj kriterleriyle belirlediği fiyat listesine uyulmalarını sağlamak. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanımızın tahsis ettiği arsaya TOKİ kanalıyla konut inşa etmek ve dar gelirli sektör çalışanlarımızı ev sahibi yapmak başlıca hedeflerimiz arasında” diye konuştu.

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası 16. Olağan Genel Kurulu 27 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz