GELİN ve DAMAT DA “DOMATES” KUYRUĞUNDA

09 Mayıs 2018 Çarşamba, 13:04
Gelin ve damat organik domates fidesi dağıtımı kuyruğuna katıldı.

Kayseri’de her yıl ücretsiz olarak dağıtımı yapılan organik domates fidesi almak için vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu. Domates fidesi kuyruğunda gelin ve damadı görenler ise kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

Kocasinan Belediyesi tarafından bu sene 9’uncusu gerçekleştirilen organik domates fidesi dağıtımı, Mimarsinan Parkı, Beyazşehir Kırlangıç Parkı ve Ziyagökalp Merkez Parkı olmak üzere 3 farklı noktada yapıldı.

Organik domates fidesi almak isteyenler sabahın erken saatlerinden itibaren stant önünlerinde sıraya girdi. Mimarsinan Parkı’ndaki organik domates fidesi kuyruğunda gelin ve damadı görenler kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

ÇEKİRDEKLERİNDEN ORGANİK FİDELER YETİŞEBİLİYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Karahıdır” olarak bilinen bölgenin yerli tohumlarıyla yetiştirilen domates fidelerine ilginin yoğun olduğunu söyledi. Bu sene 450 bin domates fidesi dağıtacaklarını belirten Çolakbayrakdar, organik tarımı destekleme adına bu tür faaliyetlere devam edeceklerini söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Bu domateslerin çekirdeklerini alanlar, gelecek yıllarda bu tohumları devam ettirebilir. Çünkü bu organik ve yerli domates fidesi; çekirdeğinden kendisini sürdürebiliyor.” dedi.

Gelin ve damat organik domates fidesi dağıtımı kuyruğuna katıldı.

Organik domates fidesi alabilmek için vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu. 

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz