MUSTAFA BOYDAK’IN EŞİNİN FETÖ SAVUNMASI

21 Haziran 2018 Perşembe, 14:23
Mustafa Boydakın eşi Müjgan Boydak

Kayseri Sanayi Odası eski Başkanı ve Boydak Holding eski yöneticisi Mustafa Boydak’ın eşi, FETÖ üyeliği suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Tutuksuz yargılanan Müjgan Boydan, “Benden terörist çıkmaz” diyerek suçlamaları reddetti.

15 Temmuz darbe kalkışması sonrası Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Boydak aile üyelerinin de aralarında olduğu çok sayıda iş insanı gözaltına alındı. Mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan KAYSO eski Başkanı Mustafa Boydak’ın eşi Müjgan Boydak hakkında savcının hazırladığı iddianame kabul edildi.

“BENDEN TERÖRİST OLMAZ”

Boydak’ın yargılanmasına Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Kocası Mustafa Boydak’ın da izlediği duruşmada Müjgan Boydak, terör örgütü üyeliği suçlamalarını kabul etmedi. Terör örgütüne maddi yardımda bulunmak ve ablalık yaptığı iddialarının reddeden Boydak, “Benden terörist olmaz. Ben devletini ve milletini seven bir kişiyim. Suçlamalar yersiz. Beraatımı talep ediyorum” şeklinde savunma yaptı. Boydak, savunmasını yazılı olarak da mahkemeye sundu.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 27 Eylül tarihine erteledi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz