MHP’Lİ MECLİS ÜYESİNDEN İLGİNÇ DOLAR TEKLİFİ…

11 Ağustos 2018 Cumartesi, 19:07
Kazım Yücel - MHP Meclis Üyesi

MHP Kayseri Meclis Üyesi Kazım Yücel’den ilginç Dolar teklifi. Dövizdeki yükselişe dikkat çeken Yücel, Kanun Hükmünde Kararname ile tüm bankalardaki döviz hesaplarının TL’ye çevrilmesini önerdi.

Dövizdeki yükseliş ve Türkiye ABD arasındaki ekonomik yaptırımlar ülkemizin birinci gündem maddesi haline geldi. Önü alınamayan döviz, bugün de yükseliş trendinde. Saat 19.30 itibariyle Dolar 6,411, Euro 7,319 TL’den satılırken Borsa ise düşüşte.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Kayseri Meclis Üyesi Kazım Yücel’in ‘ABD ve Dolar’ karşıtlığı için gündeme getirdiği teklif dikkat çekti. Yücel, bankalardaki dövizlerin kanunla TL’ye çevrilmesini teklif ederken, bu kararı Türk halkının ayakta alkışlayacağını öne sürdü.

Yücel şu açıklamayı yaptı; “Kıymetli kamuoyu; Sosyal medya üzerinden sağduyulu onlarca açıklama ve gönderiler yapılmakta. Tabi ki amaç ABD ve USD karşıtlığı. Ülkeden bir yabancı sermaye ayrılışı ve USD olarak ülkeyi terk ediş…”

“TÜRK HALKI ALKIŞLAR”

MHP’li Meclis Üyesi Yücel, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; “Bu durumda yetkililere sesleniyorum! Bir Kanun Hükmünde Kararname ile tüm banka hesaplarındaki dövizleri TL’ye dönüştürebilirsiniz! Başta şahsım sonra tüm Türk halkı hükümetini ayakta alkışlar. TBMM’ye teklifimdir, Saygılarımla”

MHP Kayseri Meclis Üyesi Kazım Yücel’ın “Döviz” paylaşımı…

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz