BU PARKTA KAYBOLABİLİRSİNİZ…

11 Ağustos 2018 Cumartesi, 15:08
Melikgazi Labirent Park

Kayseri’de yapımına başlanan bu parkı çok seveceksiniz. Melikgazi Belediyesi, 2-13 yaş gurubuna hitap edecek Labirent Park’ın yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sakarya Mahallesi’ne kurulan Labirent Parkı’nda incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Büyükkılıç, burasının eğlenceli olduğu kadar çocuklarda yön bulma kabiliyetini de geliştireceğini söyledi.

İlçe sınırları içerisinde 81 mahallede 524 ayrı çok amaçlı parklar bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Hem çocuğunuzun hem de sizin mutlu olacağınız ‘çocuk dostu’ parklar inşa ediyoruz. Bu parklar hem eğlenceli hem de öğretici parklar olmaktadır” dedi.

Melikgazi Labirent Park

Labirent Park…

Labirent Park hakkında da bilgi veren Büyükkılıç şunları söyledi; “2-13 yaş arası çocukların saatlik veya tüm gün boyunca oyun oynayabilecekleri açık alan Labirent Park inşa ediyoruz. Burada eğlenceli olduğu kadar eğitici ve bilgilendirici alanlar oluşturacağız. Çocukların yön bulma ve sese karşı yön bulma kabiliyetleri gelişecek. Daha önce yaptığımızı 7-12 yaş grubuna hitan eden Trafik Parkı’na ilköğretim öğrencileri büyük ilgi göstermişti. Labirent Parkımız da özellikle anaokulu seviyesindeki çocukların ilgi odağı olacak.”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırlarındaki birçok parkın özel donatımlı olduğunu, kaykay parkı, satranç veya tenis kortları gibi özelliklerle donattıklarını sözlerine ekledi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz