KÖSEDAĞ: GAZETECİLİK CAN ÇEKİŞİYOR

09 Ocak 2018 Salı, 12:07

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ, basın sektörü ve çalışanların can çekiştiğini söyledi. Kösedağ, yeni düzenlemeler yapılmaması halinde özellikle yerel medyanın yok olacağını iddia etti.

KGC Başkanı Kösedağ, 10 Ocak 1961’de gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gün nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Bugünün ‘çalışan gazeteciler günü’ ya da ‘bayramı’ olarak kutlandığını belirten Kösedağ, 57 yıl sonra bugün, basın-yayın çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının içler acısı durumda olduğunu söyledi.

KGC Başkanı Metin Kösedağ

12 Eylül darbesi sonrası sektörde toplu sözleşme hakkı ve sendikal hareket kalmadığını vurgulayan Kösedağ, “Ayrıca basındaki işsizlik ve düşük ücretle çalışma oranı rekor düzeydedir. İletişim fakültelerinin mezunları çaresiz, yarınsız. Her geçen gün işsizler ordusuna yenileri eklenmektedir. Sektör giderek can çekişir hale gelmiştir. Kısa sürede yeni düzenlemeler yapılmadığı takdirde bir yıl sonra bugünü arar hale geleceğiz. Özellikle yerel medya yok olmakla karşı karşıya” dedi.

Başkan Kösedağ, bütün zorluklara rağmen mesai yapan bütün gazetecilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz