KAYSERİLİ ÜNLÜ İŞADAMI VEFAT ETTİ

10 Ocak 2018 Çarşamba, 13:26

Kayseri’nin tanınmış işadamlarından, perakende ve toptan sektörünün önemli marketlerinden Beğendik Mağazalarının kurucusu Mehmet Beğendik, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Mehmet Beğendik

ABDULLAH GÜL KAYSERİ’YE GELDİ

Beğendik, bugün ikindi mamazına müteakip Camii Kebirde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, işadamı Mehmet Beğendik’in cenazesine katılmak üzere memleketi Kayseri’ye geldi.

Erkilet Havaalanı’nda il protokolü tarafından karşılanan Gül, yaptığı açıklamada, “Hemşehrimiz Mehmet Beğendik beyin vefatı vesilesiyle cenazesine katılmak için geldim arkadaşlarla beraber. Kendisi memleketin eşraflarından birisiydi, aynı zamanda çok vizyoner birisiydi. Bugünkü AVM diye bilinen alışveriş merkezleri daha yokken bunların ilkini hem de yerli bir firma olarak tüm Türkiye’ye yayan bir insandı. Dolayısıyla dostluğumuz, arkadaşlığımız vardı, hemşehri yanlısıydı. Kime sorsanız ‘çok delikanlı bir insandı’ diyecektir” diye konuştu.

Mehmet Beğendik’in vefatı nedeniyle siyasetçiler de mesaj yayınladı. AK Parti Kayseri Milletvekili Mubtafa Elitaş da Beğendik’in önemli bir işadamı olduğunu kaydederek üzgün olduklarını belirtti.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz