KAYSERİ YENİ TRAMVAY GÜZERGAHI AÇIKLANDI

22 Mart 2018 Perşembe, 10:45
Kayseri yeni tramvay güzergahı

Kayseri’ye iki tramvay güzergâhı daha geliyor. Yeni tramvay hattı güzergahları belli olurken inşaat çalışmalarının bu sene başlayacağı açıklandı.

Kayseri’de şu anda 34 kilometre uzunluğunda raylı sistem tramvay hattı hizmet veriyor. Organize Sanayi Bölgesi–İldem ve OSB– Talas hatlarına ilave olarak 2 hattın daha açılması için çalışma başlatıldı. Belsin-Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı ve Talas-Mevlana ile Aşık Veysel Bulvarı Tramvay Hatları Projesi, Bakanlar Kurulu’ndan çıktı ve Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni tramvay hatlarıyla ilgili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şu açıklamayı yaptı; “Belsin-YHT hattının yanı sıra Talas-Mevlana ile Aşık Veysel Bulvarı arasındaki hattın yapımına da bu yıl başlayacağız. Belsin Anafartalar-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Tramvay Hattı projesini, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı üstleniyor. Mevcut 34 kilometrelik raylı sistem hattına ilave olarak yapılacak olan 7 kilometrelik tramvay hattına bakanlığımız bu yıl içinde başlayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu hat üzerindeki iki ayrı köprülü kavşağın yapımını gerçekleştireceğiz.”

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz