Kayseri Haber 38

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ NEREDE EĞİTİM VERECEK?

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ NEREDE EĞİTİM VERECEK?

Yeni kurulan Kayseri Üniversitesi, eğitim faaliyetlerini nerede sürdürecek? Bu üniversiteyi tercih eden öğrenciler ile Kayserililerin en çok merak ettiği bu sorunun cevabı haberimizde…

Kayseri Üniversitesi, 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla kuruldu. Prof. Kurtuluş Karamustafa kurucu rektör olarak atandı. Üniversite bünyesinde şu anda 4 fakülte, 1 enstitü ve 11 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

Kayseri Üniversitesi Fakülteleri: Uygulamalı Bilimler Fakültesi, yeni kurulan Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Develi İslami İlimler Fakültesi’dir.

Erciyes Üniversitesi rektörlüğü…

Kayseri Üniversitesi Meslek Yüksekokulları: Bünyan Meslek Yüksekokulu, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Pınarbaşı Meslek Yüksekokulu, Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksekokulu, Yahyalı Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve yeni kurulan Yeşilhisar Meslek Yüksekokulu ile İncesu Meslek Yüksekokulu’dur. Kayseri Üniversitesi Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsüdür.

ERCİYES KAMPÜSÜNDE EĞİTİM VERECEK

Kayseri Üniversitesi, ilk öğrencilerini bu sene (2018 – 2019 dönemi) aldı. Öğrenciler, 17 Eylül 2018’de ders başı yapacak. Üniversite, eğitim öğretim faaliyetlerini ise, henüz kendi kampüsü olmadığı için Erciyes Üniversitesi kampüsünde sürdürecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

istanbul masaj izmir masaj bursa masaj antalya masaj ankara masaj adana masaj konya masaj gaziantep masaj şanliurfa masaj kocaeli masaj sakarya masaj