RAMAZAN’IN İLK GÜNLERİNDE HAVA NASIL OLACAK?

15 Mayıs 2018 Salı, 10:10

Kayseri’de oruç ayı Ramazan’ın ilk günlerinde havalar nasıl olacak? Tahminlere göre il genelinde parçalı bulutlu ve kısmen serin bir hava bekleniyor.

11 ayın sultanı Ramazan, yarın (16 Mayıs Çarşamba) tutulacak ilk oruçla başlıyor. Kayseri’de ilk gün Müslümanlar 17 saat 12 dakika oruçlu kalacak. Günlerin uzun, mevsimin de yaz başı olması nedeniyle vatandaşlar açlık ve susuzluğa nasıl sabredeceklerini düşünüyor. Meteoroloji, Ramazan’ın ilk haftası için sevindirici tahminlerde bulundu.

Meteoroloji verilerine göre Ramazan’ın ilk 4 günü parçalı bulutlu ve kısmen serin geçecek. İlk oruç gününde Kayseri il genelinde havanın parçalı bulutlu ve sıcaklıklar da en düşük 8 en yüksek 25 derece olması tahmin ediliyor. Takip eden günlerde yine güneş kısmen görünecek ancak sıcaklıklar 2-3 derece yükselecek. Cumartesi günü ise yer yer sağanak yağmur bekleniyor. Yağışa bağlı olarak sıcaklıklar da 3 derece birden düşecek.

İLÇELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji tahminlerine göre ilçelerde de Ramazan’ın ilk günlerinde hava, Kayseri kent merkezi değerlerine yakın olarak. 4 ilçede yağmur daha erken bekleniyor. Develi, Özvatan, Sarıoğlan ve Yahyalı ilçelerinde Perşembe gününün yer yer sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz