KAR NE ZAMAN YAĞACAK, METEOROLOJİ TARİH VERDİ

11 Ocak 2018 Perşembe, 09:01

Kayseri’ye kar yağışı ne zaman gelecek? Cevabı merak edilen bu soruya Meteoroloji tarih açıklayarak cevap verdi.

Kayseri kurak bir kış geçiriyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde ve yağış yok. Meteorolojiden yağış için müjdeli haber geldi ancak hava soğuyacak. Kent genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar Cuma gününden itibaren 4 derece birden düşecek. Yarın termometrelerin 0 ila 6 dereceler arasında seyretmesi bekleniyor. Sıcaklık değerleri, takip eden günlerde de düşmeye devam edecek.

KAR GELİYOR

Kayseri kent merkezine en son 6 Aralık 2017 tarihinde kar yağmıştı. Meteoroloji, yağış beklentileri için tarih verdi. Tahminlere göre yarın (Cuma) karla karışık yağmur yağabilir. Yoğun kar yağışı içinse Pazar ve Pazartesi günlerine işaret edildi. Kar tahminlerinin yapıldığı Pazar ve Pazartesi günlerinde hava sıcaklığı ise eksi 6 ila 2 dereceler arasında ölçülmesi bekleniyor.

Kayseri kent merkezi için 12 -15 Ocak tarihlerini kapsayan günlerde hava tahmini ve olası sıcaklık değerleri…

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI YARIM METRENİN ÜZERİNDE

Kayseri kent merkezinde ve ilçelerde kurak bir kış yaşanırken, Erciyes’te öyle olmadı. Erciyes Kayak Merkezi, bu sene önceki yıllara göre daha erken kar aldı. Erken yağan kar ve suni karlama sistemi sayesinde kayak sezonu da 30 Kasım 2017’de açıldı. Sonradan yağan karla birlikte şu anda pistlerde kar kalınlığı 60 santimi bulmuş durumda.

Meteoroloji tahminlerine göre Erciyes’te, Cuma, Pazar ve Pazartesi günleri yoğun kar yağışı bekleniyor. Önümüzdeki 4 gün içinde sıcaklık değerleri ise eksi 10 ila 0 derece arasında ölçülecek.

Erciyes Kayak Merkezi’nde 12 – 15 Ocak tarihlerini kapsayan günlerde hava tahmini ve olası sıcaklık değerleri…

 

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz