HDP KONGRESİ, KAYSERİ’DE MAHKEMELİK OLDU

13 Şubat 2018 Salı, 11:58
HDP kongresi Kayseri'de mahkemelik oldu

Kayseri’de, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kurumsal kimliği ve bazı yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Gerekçe ise, HDP kongresinde Afrin Harekatı’yla ilgili ordu ve milletin manevi şahsiyetini küçük düşürücü açıklamalar yapılması.

Diriliş Ocakları Genel Başkanı Cihan Uruç ve bir grup dernek üyesi, suç duyurusu öncesi adliye önünde açıklama yaptı. İstiklal Marşı’nın da okunmadığı HDP kongresinde yapılan konuşmalarda Zeytin Dalı Afrin Operasyonu‘nun hedef alındığını vurgulayan Genel Başkan Uruç, bu operasyonda sivillerin ve çocukların katledildiğine dair açıklamalar yapıldığını anlattı.

Bu açıklamalarla devletin, milletin ve ordumuzun manevi şahsiyetinin ayaklar altına alındığını belirten Uruç, “Ülkemizin güvenliği açısından gerekli bir operasyondur. Türk ordusu ilkeli bir savaş yürütmektedir. Bölgede 36’ya yakın ülke bulunurken yaklaşık bin kilometrelik bir sınırı olan Türkiye’nin burada olmaması abes bir durumdu. Hal böyleyken HDP yöneticileri, her zamanki gibi devletimizin, milletimizin ve ordumuzun şahsiyetini ayaklar altına almak, uluslararası kamuoyunda ülkemizi küçük düşürmek ve söylemleriyle Kürt kardeşlerimizi provoke etmektir. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ve HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile HDP’nin kurumsal kimliği hakkında, devletin, milletin ve ordumuzun manevi şahsiyetini küçük düşürdükleri ve iftira attıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağız” dedi. Açıklama sırasında “Vatan için can veririz, geçit vermeyiz” yazan bir de pankart açıldı.

Daha sonra Cihan Uruç ve dernek üyeleri adliyeye girerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diriliş Ocakları Kayseri_Cihan Uruç

Diriliş Ocakları Kayseri İl Başkanı Cihan Uruç (Sol) ve üyeler HDP hakkındaki suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum

  1. Kemal Alıç

    13 Şubat 2018 at 16:18

    Diğer arkadaşlarımdan ve özellikle Cihan abiden Allah razı olsun. Gerçek bir vatansever insan var olasın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz