FUZULİ KATLI KAVŞAĞA BAKANLI AÇILIŞ

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:22
Fuzuli Katlı Kavşak açılış

Kayseri’de Kocasinan Bulvarı üzerine yaptırılan Fuzuli Katlı Kavşak ve kavşak düzenlemesi, Bakan Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Fuzulu Caddesi ile Kocasinan Bulvarı’nın kesiştiği Fuzili Kavşağı’nda yapılan katlı alt geçidin açılışı için tören düzenlendi. Törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki burada bir konuşma yaptı. Meclis’te kabul edilen “İmar Barışı” yasasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özhaseki, neden bu yasaya ihtiyaç duyulduğunu anlattı. Türkiye’nin yüzde 60’a yakın insanının kaçak yapılardan dolayı devletle sorunlu olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Birçok yerde belediyeler kaçak yapılaşmaya göz yumdular ve Türkiye’nin yüzde 60’a yakın bir bölümü kaçak yapı haline geldi. Buralarda, elektrik, su abonelikleri ve ekonomik olarak bir değere dönüşme problemi yaşanıyordu. Sorun yumağı haline gelen bu işi artık kesip atmak şeklinde bir karar alarak imar barışını getirdik. Yasanın yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız artık devletle ihtilaflı olmaktan kurtulacak.” diye konuştu.

İmar barışından elde edilecek gelirin nereye kullanılacağını da açıklayan Özhaseki, “Oradan ciddi bir para gelecek. Bu parayı kentsel dönüşümde, Türkiye’nin depreme hazırlanmasında ve belediyelerimize yüzde 0 faizli kredi olarak kullanacağız. Türkiye’de büyük bir dönüşüm başlayacak. Bu dönüşümlerden ekonomi istifade edecek, istihdam artacak ve yepyeni şehirlere kavuşacağız” dedi.

“KATLI KAVŞAK PROJELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, Fuzuli Katlı Kavşağı’nın hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bu şehirde yaşayan insanlarımızın huzur ve mutluluğu için durmadan hizmet üretiyoruz. Bu amaçla daha rahat ulaşım imkanı sağlamak için yaptığımız Fuzuli Katlı Kavşağı şehrimize hayırlı olsun. Biz Ulaşım Master Planı doğrultusunda planladığımız katlı kavşak projelerimizi peşi sıra hizmete sunarak çalışmalarımıza daha azimli bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Fuzuli Katlı Kavşağı hizmete açıldı. Alt geçidi ilk kullanan ise protokol oldu.

Açılışta Bakan Mehmet Özhaseki ve Başkan Çelik’in yanı sıra, Vali Süleyman Kamçı, Milletvekili İsmail Tamer, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda daire müdürü de hazır bulundu.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz