FETÖ SANIKLARI HAKKINDA MAHKEME KARARLARI

10 Mayıs 2018 Perşembe, 13:55
Kayseri mahkeme kararı

Kayseri’de görülen FETÖ davasında, 2’si tutuklu 5 sanık hakkında mahkeme kararını verdi. 4 sanığa değişik sürelerde hapis cezası veren mahkeme, 1 sanığın ise beraatına hükmetti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ayrı ayrı yargılanan sanıklar hakim karşısına çıktı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Mustafa Yılmaz ve Murat Yıldırım ile tutuksuz sanıklar Serap Yıldırım, Bilal Bulut ve N.Ö. hazır bulundu.

Kayseri Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği kurucusu ve Kaynak Holding kitap ve testlerinin bayiliğini yapan sanık Mustafa Yılmaz, örgütün gerçek yüzünü bilmediğini ve 2014 yılından sonra ayrıldığını iddia etti. Pişman olduğunu belirten Yılmaz, tahliye ve beraatını talep etti.

Diğer sanıklar da haklarındaki terör örgütü üyeliği suçlamalarını kabul etmeyerek beraatlarını istedi.

MAHKEME CEZA YAĞDIRDI

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Mustafa Yılmaz hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 9 ay; etkin pişmanlıktan yararlandırılan Murat Yıldırım hakkında ise 5 yıl 10 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme, tutuksuz sanıklar Serap Yıldırım ve Bilal Bulut hakkında ise ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezasına karar verdi. Tutuksuz sanıklardan N.Ö. ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Mahkeme tutuklu sanıklardan Mustafa Yılmaz’ın tutukluluğunun devamına;  Murat Yıldırım’ın ise tahliyesine hükmetti.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz