EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

03 Mayıs 2018 Perşembe, 21:19
Para

Hükümet, 12.3 milyon emekliye dini bayramlarda 1000’er lira ikramiye verilmesini kararlaştırdı. Kanun tasarısı Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülürken emeklilerin merakla beklediği ödeme tarihi de en yetkili ağızdan dillendirildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna getirilen Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı görüşmeleri sonrası Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklama yaptı.

UYGULAMADAN KİMLER YARARLANACAK?

Bakan Ağbal, Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında 1000’er lira ikramiye ödenmesine ilişkin uygulamadan gaziler, vazife ve harp malulü aylığı alanlar, erbaşlar, geçici köy korucuları, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahiplerinin de yararlanacağını söyledi.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ilk defa önümüzdeki Ramazan Bayramı’nda verilmesi planlanan ikramiyelerin ödeme tarihiyle ilgili de açıklama yaptı. Ağbal, “Herhalde Haziran ayının başında ödemeleri yapılmış olacak. 12.3 milyon emeklimiz bu uygulamadan yararlanacak” dedi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz