E-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA NE ZAMAN AÇILACAK? BELLİ OLDU

12 Şubat 2018 Pazartesi, 10:18
e-devlet soyağacı sorgulama-bilgisayarinternet

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün vatandaşların soyağaçlarını öğrenmelerine imkan tanıyan e-Devlet soyağacı sorgulama sistemiyle ilgili yeni gelişme. Yoğunluk nedeniyle kilitlenen ve geçici olarak kapatılan sistemin bir hafta için tekrar açılacağı açıklandı.

Yapılan kanun değişikliğiyle vatandaşların sadece İlçe Nüfus Müdürlüklerinden bilgi amaçlı alabildikleri “alt soy üst soy raporunun” e-Devlet üzerinden de alınabilmesinin önü açılmıştı. 8 Şubat’ta başlayan hizmet, yoğunluk nedeniyle aynı gün geçici olarak kapatıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri, sistem kapasitesinin yükseltilmesi için çalışma başlatıldı.

GÜNLÜK KOTA GELİYOR

E-Devlet Soyağacı Sorgulama” sisteminin ne zaman açılacağı konusunda kısa bir açıklama yapıldı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri yetkilisi, “Sistem kapasitesinin yükseltilmesi için çalışma sürüyor. Şu an test çalışması yapıyoruz. ‘Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulama yapılabilir?’ sorusunun cevabı aranıyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden soyağacı sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak” dedi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz