BUYRUN GIYABİ CENAZE NAMAZINA…

15 Mayıs 2018 Salı, 12:11
Bürüngüz camii

Filistin’de sivillerin katledilmesi nedeniyle Kayseri ve Türkiye’deki bütün camilerde gıyabi cenaze namazı kılınacak. Bugün öğle namazı sonrası kılınacak gıyabi cenaze namazının duyurusu, minarelerden okunan sela ile yapıldı.

ABD’nin Telaviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve sonrasında çıkan olaylarda İsrailli askerler tarafından 55’ten fazla Filistinli sivilin şehit edilmesinin yankıları sürüyor. Türkiye’de 3 gün süreyle ulusal yas ilan edilirken, Diyanet İşleri Başkanlığı da, bütün camilerde gıyabi cenaze namazı kılınmasına karar verdi. Namaza 1 saat kala Kayseri’deki bütün camilerden sela okundu. DİB’nin ilanı duyuruldu.

MİNARELERDEN ŞU İLAN YAPILDI;

Okunan selanın ardından minarelerden DİB adına şu duyuru yapıldı; “Mübarek Ramazan-ı Şerif’in arifesinde Gazze’de elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şeyi olmayan onlarca masum insan bütün dünyanın gözü önünde hunharca katledilmiştir. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ramazan ikliminde kalplerimizi ve dualarımızı Filistin halkı için birleştirmenizi istirham ediyorum. Bu vesileyle bugün öğle namazından sonra bütün camilerimizde gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. Bütün halkımız davetlidir”

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz