Kayseri Haber 38

Bulgaristan sınırında yaşanan sorunlar AP gündemine taşındı

Bulgaristan sınırında yaşanan sorunlar AP gündemine taşındı

Aralarında Kayserililerin de olduğu gurbetçilerin Avrupa yolculukları sırasında Bulgaristan sınır geçişinde yaşadıkları sorunlar, Avrupa Parlemontosu’na (AP) taşındı. AP Türkiye Raportörü Kati Piri ile görüşen Hollanda Kayserililer Birliği Vakfı yöneticileri, sorunların çözümü konusunda söz aldı.

Değişik sebeplerle milyonlarca Türk vatandaşı, Avrupa ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşıyor. Gurbetçiler, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı konumundaki Bulgaristan’a geçişleri sırasında bazı problemlerle karşılaşıyor. Gelen şikayetlere göre çorba parası adı altında rüşvet alınıyor, bilerek ve kasten iş yavaşlatıp kapıda 24 saate varan bekletmeler oluyor. Ayrıca çeşitli bahanelerle geri çevirmeler ya da zaman kaybettirmek için bütün bagajın didik didik aranması gibi problemlerle karşılaşıyorlar.

Sorunları çözü için Hollanda Kayserililer Birliği Vakfı harekete geçti. Vakıf Başkanı Hasan Tekten ve üyeler, sorununu çözümü için AP Komisyonu Türkiye Raportörü Kati Piri, Halk ve Özgürlükler Partisi Başkanı İlhan Kyuchyuk (Bulgaristan Komisyon Başkan Yardımcısı) ve Kathleen van Bremt (Belçika-Bulgaristan Bas Sorumlusu) ile görüştü. Temaslarda sıla yolunda Bulgaristan’da yaşanan sorunlar dile getirilerek destek istendi. Piri ve diğer yetkililer, sorunların çözümü konusunda destek sözü verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan HKB Vakfı Başkanı Hasan Tekden, misafirperverliklerinden dolayı Piri ve ekibine teşekkür etti. Görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
istanbul masaj izmir masaj bursa masaj antalya masaj ankara masaj adana masaj konya masaj gaziantep masaj şanliurfa masaj kocaeli masaj sakarya masaj