Kayseri Haber 38

BİR GECEDE DEĞİŞEN HAYATLAR..!

Mehmet BAYRAMOĞLU

Mehmet BAYRAMOĞLU

Maalesef günümüze baktığımızda Müslümanlar olarak, günah işlemeyi o kadar normal görür hale geldik ki… Sanki din ucuzlamış dine girmek çok zor, dinden çıkmak kolay hâle gelmiştir. Çoğu manevi değerlerimizi yitirmiş, amel bitmiş, elimizde sadece kuru kuruya bir imanımız kalmış ve imanımızda kaybedebileceğimiz son kalemiz olarak bulunmaktadır. 

Bir bakıyorsun hiçbir şeyden haberin yokken; bilmediğin birilerinin belki karşılıklı menfaat çatışmaları, belki paylaşamama, belki dünyevi sahiplenme, oturduğu yerden kalkamama gibi nedenlerini bilmediğimiz ihtirasları yüzünden çok masumların canı yanmış, kul hakkı derecesinde hesabı verilemeyecek kadar günaha girilmiş ve bir gecede çoğu mazlumların hayatları değişmiştir.

Haa bunları derken de, bizim bilmediğimiz devletimize milletimize hainlik yapan, ülkemizi satan, ülkemizin bir çakıl taşına bir karış toprağına halel gelmesini isteyen, devletimizi milletimizi soyan birileri de varsa, tabi ki bunlarla da sonuna kadar mücadele edilmeli ve bunlar da gereken cezaları çekmelidirler.

Ne olur, hiçbir şeyden bilgisi ve haberi olmayan şahıslar adına; sırf şahsi dünyevi menfaatler uğruna, kasıtlı olarak her türlü yalan, iftira, gıybet, din ve ahlâk dışı faaliyetlerle insanların hayatlarını bir gecede karartmayın. Bunların hesabını inan ki ne bu dünyada, ne de öbür dünyada veremezsiniz. Haksız hukuksuz yapılan her şeyin bir karşılığı vardır, yapanların kendilerinden, çoluk çocuğundan mutlak surette çıkar, kişi yaşattığını yaşamadan ölmez.

Gelin bizler iyilerden olalım, çünkü bu faaliyetler ne ilktir, ne de son olacaktır. İlk Peygamber Hz. Âdem atamızın çocukları Habil ile Kabil’le başlamış, kıyamete kadar da devam edecek, iyiler ve kötüler hep olacaktır. Bunlar da bizim imtihanımızdır diyelim, Allah cc. bizleri bu imtihanı kazananlardan eylesin İnşallah.

Resûlullah (s.a.v) bir hadisi şeriflerinde; “Yararlı işler görmekte acele ediniz. Zira yakın bir gelecekte karanlık geceler gibi birtakım fitneler ortalığı kaplayacaktır. O zamanda insan, mü’min olarak sabahlar, kâfir olarak geceler; mü’min olarak geceler, kâfir olarak sabahlar. Dinini küçük bir dünyalığa satar.” buyurmaktadır.

Sevgi, saygı ve dostça kalınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
istanbul masaj izmir masaj bursa masaj antalya masaj ankara masaj adana masaj konya masaj gaziantep masaj şanliurfa masaj kocaeli masaj sakarya masaj