BAHAR HAVASI DAHA NE KADAR SÜRECEK?

12 Şubat 2018 Pazartesi, 15:04
Kayseri bahar havası-Anne bebek

Kayseri ve ilçelerinde bahardan kalma günler yaşanıyor. Bu durum kuraklık endişesini beraberinde getirirken umutlandıran haber Meteorolojiden geldi. Ancak o da 1 günlük yağış…

Türkiye ve dünya kurak bir kış geçiriyor. Bugünlerde yurt genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin çok çok üzerinde seyrediyor. Kayseri’de de durum farklı değil. Kentte, geçtiğimiz yıllar Şubat ayı ortalama sıcaklık değeri 0,1 iken, bu günlerde gündüz sıcaklığı 20 dereceleri gördü. Kente en son kar, okulların sömestr tatiline girdiği 19 Ocak’ta yağmıştı. O tarihten sonra yağış olmadı. Bu durum kuraklık endişesini de beraberinde getiriyor. Peki Kayseri ve ilçelerinde yaşanan bahar havası daha ne kadar devam edecek?

BİR GÜNLÜK YAĞIŞ TAHMİNİ

Meteoroloji tahminlerine göre yarın (Salı) Kayseri ve ilçelerinde sıcaklığın eksi 1 ila 9 dereceler arasında; havanın da yağmurlu olması bekleniyor. Takip eden günlerde ise sıcaklıklar yeniden yükselerek 2 ila 14 derecelere kadar yükselecek.

ERCİYES’TE HAVA NASIL OLACAK?

Dünyaca ünlü kayak merkezi Erciyes’te de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Dağda yarın kar yağması bekleniyor. Takip eden günlerde ise yağış beklenmiyor. Termometreler de eksi 6 ila 3 dereceleri gösterecek. Ancak Erciyes’te kayak yapmaya uygun yeterli kalınlıkta kar bulunduğu öğrenildi.

Bu arada Kayseri’nin ilçelerinde de hava durumu, kent merkezi değerlerine yakın seyredecek.

Kayseri bahar havası-park

Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, park ve sokaklara akın etti.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz