ATIK YAĞ GETİRENE ÖDÜL

27 Mart 2018 Salı, 12:30

Kayseri’de atık yemek yağı biriktirene ödül verilecek. Melikgazi Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek amacıyla 5 litre atık yağ getirene 1 kilo bulaşık deterjanı verme kararı aldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşla ilgili açıklama yaptı. Çevre duyarlığı ve geri dönüşümün tamamen eğitim odaklı bir olgu olduğunu belirten Büyükkılıç, işletme ve hanelerden ülke genelinde halkın bilinçlenmesi sayesinde atık yağ toplamada başarı sağlandığını söyledi. Bu nedenle atıkların toplanması konusunda eğitime büyük önem verdiklerini belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti; “Yıllar itibari ile atık yağ toplamada büyük artış yaşanıyor. Bu bilinçlendirmeyi kampanyalar ile desteklemek istiyoruz. Bu nedenle 1 Nisan 2018 gününden itibaren 5 litre atık yağ biriktirene 1 litre bulaşık deterjanı verilecektir. Sadece bir telefon ile bulaşık deterjanı vatandaşın elinde olacaktır.”

Geri kazanılan atık yağlardan biyo-dizel üretildiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, vatandaşların (0352) 252 17 94 telefon numarasını arayarak bu projeden faydalanabileceklerini sözlerine ekledi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz