AKAR ve AYDIN’IN İSİMLERİ İKİ BULVARA VERİLDİ

11 Aralık 2017 Pazartesi, 18:06

Kayserili olan Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın isimleri Kayseri’de iki bulvara verildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik başkanlığında yapılan toplantıda 54 gündem ve 77 ek gündem maddesi karara bağlandı.

Ek gündem maddesi olarak meclise getirilen

iki yeni yol için isim oylaması da yapıldı. Oylama öncesi Çelik, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve helikopter şehidi Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın isimlerinin verilmesi teklif edilen güzergahlar hakkında bilgi verdi.

Çelik, “Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı Derevenk Viyadüğü ve buradan Malatya Yolu’na bağlayacak olan caddeye Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar’ın isminin verilmesi teklif edildi. Yaklaşık 13 kilometrelik bir bulvardan bahsediyoruz. Yeni projelendirdiğimiz bir yol olduğu için burada sadece taşıt trafiğini düşünmedik. Yaya trafiği, yeni bisiklet yolları, yeşil dokusunu biz burada planladık. Böyle bir yolu kısım kısım açmaya devam edeceğiz. Dilekçeyi meclisteki tüm üyelerimiz imzalayarak örnek bir tablo ortaya koydu. Bu hassas duruşlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Meclisi’nde Hulusi Akar ve şehit Aydoğan Aydın’ın isimlerinin iki bulvara verilmesi teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Çelik Farabi Caddesi’ni Talas Bulvarı’na bağlayacak olan yeni yola da Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın isminin verilmesinin teklif edildiğini belirtti. Çelik, “Aydoğan Paşa da, yakın çalıştığımız bir dostumuzdu. Yolun içinden geçeceği Köşk Kışla’nın ve Komando Tugayı’nın çok başarılı komutanlarındandı. Görev yaptığı sürede elim bir helikopter kazasıyla şehit oldu. Bu yolların açılmasında ve Kayseri’de emeği çok olan bir komutanımızdı. İnşallah bu yola Aydoğan Paşa’nın isminin verilmesi de hayırlı bir iş olacak” dedi.

Teklifler oy birliğiyle kabul edildi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz