AYŞE ARMAN’DAN KAYSERİ İTİRAFI

20 Aralık 2017 Çarşamba, 15:11

Kayseri’yi Keşfet programı kapsamında bu şehre gelen gazeteciler, Kayseri için ne dedi? Yaptığı röportajlarla adından söz ettiren ünlü köşe yazarı Ayşe Arman’dan itiraf gibi açıklama geldi. Arman, Kayseri’nin sadece pastırma ve sucuktan ibaret olmadığını anladığını söyledi. Gazeteci Sefer Levent de özellikle Erciyes’ten çok etkilendiğini ve buraların daha çok tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen “Kayseri’yi Keşfet” programına katılan pek çok yazar ve turizmci Kayseri’den övgüyle söz etti. Ünlü köşe yazarı Ayşe Arman, “Ben Kayseri’ye iki kere geldim; ama böyle bir şehir olduğunu bilmiyordum. Adanalıyım ben. Anadolu şehirlerine özgü o müthiş misafirperverlik ve sıcaklık burada da var. Bayıldım yani. Kayseriliye bayıldım. Esnafına bayıldım. Pastırmaya zaten ölürüm. Ama bu kadar detay bilmiyordum. Yiyecek kültürünüzden inanılmaz etkilendim. Kayseri’nin sadece pastırma ve sucuktan ibaret olmadığını gördüm. Ayrıca şehri çok modern buldum. Belediye Başkanının sunumu çok etkileyiciydi. Biz Türkiye olarak yeterince Kayseri’yi bilmiyormuşuz. İnsanların daha çok gelmesi gerekiyor. Çok etkileneceklerini düşünüyorum. Çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda çoluk çocuğu alıp tekrar geleceğiz” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent

“BU GÜZELLİKLER TANITILMALI”

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent de, beklentilerinin üzerinde bir Kayseri’yle karşılaştığını ifade etti. Özellikle Erciyes Dağı’ndan etkilendiğini vurgulayan Levent, “Çünkü ben birçok kayak bölgesinde bulundum. Bu kadar planlı yapılmış, bu kadar modern, bu kadar uzun ve düzgün tesislerin olması beni çok etkiledi. Kayseri’nin bu yönünün daha fazla tanıtılması lazım. Biz de bu amaçla buradayız” dedi.

“ANTEP ve HATAY İLE YARIŞIR”

Kayseri’yi Keşfet programına katılan Kayserili Turizmci Cem Polatoğlu da çok sık olmasa da Kayseri’ye geldiğini belirtti; ancak bu gelişinde büyük gelişmeler gördüğünü söyledi. Polatoğlu, “Kayseri yeme içme açısından Antep ve Hatay ile kıyaslanacak mertebede bir şehir olmuş” dedi.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz