“SEVGİLİLER GÜNÜ” NASIL DOĞDU, HİÇ MERAK ETTİNİZ Mİ?

13 Şubat 2018 Salı, 09:04
14 Şubat Sevgililer günü

Alışveriş ve hediyeleşme çılgınlığına indirgenen 14 Şubat Sevgililer Günü‘nün nasıl ortaya çıktığını hiç merak ettiniz mi? Hristiyan bir din adamının adına ilan edildiği doğru mu? Sevgililer Günü’nün tarihçesini haberimizden okuyabilirsiniz.

Yarın tarihler 14 Şubat 2018’i gösterecek. Tarihin değil ama bu günün anlamı çok büyük. 14 Şubat, birçok ülkede Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Çiçekçiler, hediyelik eşya satıcıları, oteller ve birçok meslek grubu bugünü fırsata çevirmek için tüketiciye alternatif fırsatlar sunuyor.

SEVGİLİLER GÜNÜNÜN KÖKENİ

Sevgililer Günü’nün kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bir gündür. “Valentine” ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” olarak da bilinir. “Valentine” kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında kullanılmaktadır.

GÜNÜMÜZDE SEVGİLİLER GÜNÜ

Günümüzde 14 Şubat, sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, mesajlar gönderdiği özel bir gün olarak kutlanmaya devam ediyor. Hediye satışlarından dolayı piyasalar hareketlenirken, üretim ve tüketim artmaktadır. Bu durum bazılarını sevindirirken bazılarının da eleştiri oklarını üzerine çekmektedir.

Bu Yazıyı PAYLAŞ, Arkadaşlarının Da Haberi Olsun...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz